Skjutbart Dörrparti Novoroom Ultra+ 3-Delat
fr.40 605 kr
fr.34 514 krSpara 15 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Ultra+ 3-Delat
34 514 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
NovoroomBeskrivning
Novoroom Ultra+, här skaffar du ett uterum där du kan njuta av naturen året runt.
Unik stabilitet, perfekt tätning. För dig som vill ha en vinterträdgård. De eleganta partierna med smala skarvprofiler stoppar vind, fukt och kyla för att du ska njuta av utsikten året runt. U-värde på glaset är 1,0 och U-värdet på hela konstruktionen är 1,6. Med Novoroom Ultra+ får du fri utsikt och stora härliga glasytor med ett nytt och modernt designat profilsystem. Det finns många möjligheter med Ultra+. Vi kan även koppla på en myggnätsdörr som löper i ett eget spår. Novoroom Ultra+ har en homogen karm med möjlighet att välja olika färg på in och utsida samt bra säkerhet med 1 eller 3 punktslås.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Novoroom |
| Säsong | Året Runt |
| Lås | Hakregellås |
| Färg | Vit |
| Höjd | 2000, 2100 mm |
| Produkttyp | Skjutbart glasparti |
| Glastyp | 24 mm Härdat Isolerglas Med 18 mm Argongas & Energibeläggning |
| Serie | Ultra+ |
| Spegelvänt Parti | Ja, Nej |
| Material | Aluminium |
| Antal Partier | 3-delat |
| Karmdjup | 99 mm |
| U-Värde | 1 |
| Öppningsbredd | 2300, 2400, 2500, 2600, 2700, 2800, 2900, 3000, 3100, 3200, 3300, 3400, 3500, 3600, 3700, 3800, 3900, 4000, 4100, 4200, 4300, 4400, 4500, 4600, 4700, 4800, 4900, 5000, 5100, 5200, 5300, 5400, 5500, 5600, 5700, 5800, 5900, 6000 mm |





















