Pickleball Core Set Racketar och Bollar
2 729 kr
1 490 krSpara 45 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Set med två pickleballracketar och tre bollar. Bra 220-grams pickleballracketar för avancerade spelare. Honeycomb-konstruktion och yta i grafit.
Varumärke
CoreBeskrivning
Set med två pickleballracketar och tre bollar. Bra 220-grams pickleballracketar för avancerade spelare. Honeycomb-konstruktion och yta i grafit.
Med en vikt på 220 gram är det ett ganska medelviktigracket. Ett medelviktig racket ger bland annat lättare bollkontroll nära nätet. När det gäller måtten ligger den här pickleballracketen inom de officiella reglerna, med en längd på 39,3 cm och en bredd på 20 cm.
Produkten innehåller 2 x Core Pickleball-racketar Core Pickleball-boll, 3-pack.
Rack:
- Färg: Svart/vit
- Material: Grafit, aramid
- Bikakestruktur
- Lämplig för de mest avancerade spelarna
- Vikt: 220 g /- 5 g
- Längd: 39,3 cm
- Tjocklek: 1,3 cm
- Bredd: 20 cm
Bollar:
- Innehåller 3 bollar
- Färg: Gul
- Vikt: 25 g
- Diameter: 7,2 cm
Produkten innehåller 2 x Core Pickleball-racketar Core Pickleball-boll, 3-pack.
Rack:
- Färg: Svart/vit
- Material: Grafit, aramid
- Bikakestruktur
- Lämplig för de mest avancerade spelarna
- Vikt: 220 g /- 5 g
- Längd: 39,3 cm
- Tjocklek: 1,3 cm
- Bredd: 20 cm
Bollar:
- Innehåller 3 bollar
- Färg: Gul
- Vikt: 25 g
- Diameter: 7,2 cm
Egenskaper
| Varumärke | Core |
| Art.Nr. | 6438543006069 |
| Produkttyp | Pickleball |
| Material | Grafit/Aramid |
| Bredd | 20 cm |
| Garanti | 1 år |
| Längd | 39,3 cm |
| Vikt | 0,22 kg |
| Färg | Svart |
| EAN-nr | 6438543006069 |
