Pickleballrack Core Grafit
Rek. pris 1 290 kr
799 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Pickleballrack Core Grafit är perfekt för den avancerade spelaren. Honeycomb-konstruktionen och grafitytan garanterar en mjuk touch och bra bollkontroll. Med en vikt på 220 gram är det en ganska medelviktig racket. En medelviktig racket ger bland annat lättare bollkontroll nära nätet. När det gäller måtten ligger den här pickleballracketen inom de officiella reglerna, med en längd på 39,3 cm och en bredd på 20 cm.
Varumärke
CoreBeskrivning
Pickleballrack Core Grafit är perfekt för den avancerade spelaren. Honeycomb-konstruktionen och grafitytan garanterar en mjuk touch och bra bollkontroll. Med en vikt på 220 gram är det en ganska medelviktig racket. En medelviktig racket ger bland annat lättare bollkontroll nära nätet. När det gäller måtten ligger den här pickleballracketen inom de officiella reglerna, med en längd på 39,3 cm och en bredd på 20 cm.
Egenskaper
| Varumärke | Core |
| Art.Nr. | 6438543002979 |
| Produkttyp | Pickleballrack |
| Material | Grafiitti/aramid |
| Bredd | 20 cm |
| Längd | 39,3 cm |
| Höjd | 1,3 cm |
| Vikt | 220 g |
| Färg | Svart |
| EAN-nr | 6438543002979 |
