




Frisbeegolfkorg Viking DiscsVictory Basket
999 kr1 990 kr
Spara 50 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Frisbeegolfkorg Viking Discs Victory Basket väger ca 15 kg, vilket gör den lätt att flytta från plats till plats och därmed träna även i de tuffaste förhållanden. Rekommenderas inte för användning året runt i Sverige.
information
- 18 trådar
- Kedjans längd: 70 cm
- Toppremmens höjd: 10 cm
- Toppkragens diameter: 48 cm
- Nedre korgens bredd: 66 cm
- Nedre korgens höjd: 25 cm
- Kroppsmaterial: Järn (pulverlackerad)
- Mellanrörets längd: 133 cm
- Mittrörets tjocklek: 5 cm
- 18 trådar
- Kedjans längd: 70 cm
- Toppremmens höjd: 10 cm
- Toppkragens diameter: 48 cm
- Nedre korgens bredd: 66 cm
- Nedre korgens höjd: 25 cm
- Kroppsmaterial: Järn (pulverlackerad)
- Mellanrörets längd: 133 cm
- Mittrörets tjocklek: 5 cm
Egenskaper
| Varumärke | Viking Discs |
|---|---|
| Art.Nr. | 6430077374973 |
| Produkttyp | Frisbeegolfkorg |
| Material | Stål |
| Färg | Grå |
| Bredd | 66 cm |
| Längd | 66 cm |
| Höjd | 143 cm |
| EAN-nr | 6430077374973 |
