Utomhusspel Bex Original Kubbspel i Trälåda
849 kr
759 krSpara 11 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

Original Kubbspel i Trälåda
759 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Kubb Bex Original med Trälåda är ett klassiskt kubbspel för trevliga sommardagar. Det levereras med en trälåda med handtag i hampa, för att du enkelt ska kunna ta med dig spelet. Kubbet är tillverkat av gummiträ i hög kvalitet.
Varumärke
BexBeskrivning
Kubb Bex Original med Trälåda är ett klassiskt kubbspel för trevliga sommardagar. Det levereras med en trälåda med handtag i hampa, för att du enkelt ska kunna ta med dig spelet. Kubbet är tillverkat av gummiträ i hög kvalitet.
Medföljer i paketet
- 1 kung
- 6 kastpinnar
- 10 kubbar
- 4 områdesmarkörer
- En regelbok med instruktioner på flera språk
Fördelar: Utomhusspel Bex Original Kubbspel i Trälåda
- Tillverkat av hållbart gummiträ
- Praktisk trälåda för enkel transport
- Inkluderar regelbok med flerspråkiga instruktioner
- 1 kung
- 6 kastpinnar
- 10 kubbar
- 4 områdesmarkörer
- En regelbok med instruktioner på flera språk
Fördelar: Utomhusspel Bex Original Kubbspel i Trälåda
- Tillverkat av hållbart gummiträ
- Praktisk trälåda för enkel transport
- Inkluderar regelbok med flerspråkiga instruktioner
Egenskaper
| Varumärke | Bex |
| Art.Nr. | 511-205 |
| Material | Trä |
| Typ | Kubb |
| Höjd | 280 mm |
| Längd | 390 mm |
| Vikt | 8,3 kg |
| Bredd | 230 mm |
| EAN-nr | 7392601112057 |



