




Utomhusspel BexKubb Original med Bärväska
498 kr 505 kr
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti

Kubb Original med Bärväska
498 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Kubb Bex Original Röd Kung är ett klassiskt kubbspel med en kung, med rödmålad krona för trevliga sommardagar. Det levereras packat i en kartong med praktiskt handtag. Kubbet är tillverkat av trä i hög kvalitet.
Medföljer i paketet
- 1 kung
- 6 kastpinnar
- 10 kubbar
- 4 områdesmarkörer
- Bärväska
- En regelbok med instruktioner
Fördelar: Utomhusspel Bex Kubb Original med Bärväska
- Högkvalitativt trämaterial
- Praktisk bärväska inkluderad
- Regelbok med instruktioner medföljer
- 1 kung
- 6 kastpinnar
- 10 kubbar
- 4 områdesmarkörer
- Bärväska
- En regelbok med instruktioner
Fördelar: Utomhusspel Bex Kubb Original med Bärväska
- Högkvalitativt trämaterial
- Praktisk bärväska inkluderad
- Regelbok med instruktioner medföljer
Egenskaper
| Varumärke | Bex |
|---|---|
| Art.Nr. | 511-011-1 |
| Material | Trä |
| Produkttyp | Kubb |
| Höjd | 310 mm |
| Längd | 240 mm |
| Vikt | 7 kg |
| Bredd | 160 mm |
| EAN-nr | 7392601110114 |
