
Batteriövervakare VictronSmartShunt1000A, IP21
Nyhet
1 875 kr2 166 kr
Spara 13 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Färg: Grå
Djup
Vikt

SmartShunt
1000A, IP211 875 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Smartshunt är en allt-i-ett batteriövervakare som använder din telefon som display. Anslut den till VictronConnect-appen via Bluetooth för att enkelt övervaka batteriets status, laddningstid och annan relevant information.
Smartshunt är en praktisk batteriövervakare som erbjuder allt-i-ett-funktionalitet, förutom en separat display. Istället fungerar din telefon som display genom anslutning till appen VictronConnect via Bluetooth på antingen din telefon eller surfplatta. Där kan du enkelt få tillgång till och övervaka alla viktiga batteriparametrar, inklusive laddningsstatus, återstående tid, historik och mer. För alternativ användning kan Smartshunt även anslutas och läsas av av en GX-enhet med en VE.Direct-kabel. Detta gör Smartshunt till ett utmärkt val för batteriövervakning, särskilt i system där enklare anslutningar och mindre trassel önskas, som ett alternativ till en traditionell BMV-batteriövervakare. Dessutom är Smartshunt utrustad med Bluetooth, en VE.Direct-port och en extra kontakt för att övervaka ett andra batteri, utföra mittpunktsövervakning eller ansluta en temperatursensor.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
|---|---|
| Art.Nr. | 103576 |
| IP-Klassning | IP21 |
| Färg | Grå |
| Djup | 6,5 cm |
| Höjd | 7,3 cm |
| Bredd | 16,5 cm |
| Vikt | 1 kg |
| Produkttyp | Tillbehör solcellsbatteri |
| EAN-nr | 8719076044260 |




