Batteriskydd Victron BatteryProtect12/24V-220A
1 029 kr
979 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Djup:
4,5 cm
Höjd:
10 cm

BatteryProtect
12/24V-220A
979 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Batteriskydd som avlägsnar batteriet från onödig belastning som kan skada batteriet om det är påväg att ladda ur eller inte har tillräcklig kapacitet för att orka starta motorn.
Varumärke
VictronBeskrivning
Batteriskydd som avlägsnar batteriet från onödig belastning som kan skada batteriet om det är påväg att ladda ur eller inte har tillräcklig kapacitet för att orka starta motorn.
BatteryProtect-enheten avbryter strömmen från batteriet till icke-väsentliga laster innan batteriet blir fullständigt urladdat (vilket kan skada det) eller när det inte har tillräcklig kapacitet för att starta motorn. BatteryProtect är en enhet med enkelriktad ström. Den kan endast hantera ström i en riktning, vilket innebär att det antingen är ström till en belastning eller ström från en laddare, men aldrig båda samtidigt. Dessutom kan strömmen bara flöda från batteriterminalen till belastningsterminalen. När den används med en belastning ansluts batteriet till batteriterminalen, och när den används med en laddare ansluts laddaren till batteriterminalen.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 192041 |
| Djup | 4,5 cm |
| Höjd | 10 cm |
| Bredd | 12 cm |
| Vikt | 0,912 kg |
| Utförande | 12/24V-220A |
| IP-Klassning | IP67 |
| Produkttyp | Batteriskydd |
| Färg | Blå |
| EAN-nr | 8719076021452 |
