Startbatteri Nordmax 80Ah 720A
1 693 kr
1 439 krSpara 15 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

80Ah 720A
1 439 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
NordmaxBeskrivning
Utmärkt för fordon med modern utrustning. Designade för Nordiskt klimat.
Recensioner
Mika. Verifierad köpare
för 1 år sedanmycket bra starteffekt . upplever att motorn går jämnare under tomgångs körning. å priset blev kanonbra. enda som oroar mig lite är att jag valde fel batteri .ett startbatteri å inte ett marin batteri . men det var mitt misstag det. men det kanske inte spelar så stor roll.
Egenskaper
| Varumärke | Nordmax |
| Art.Nr. | NM096SMF |
| Utförande | Starteffekt: 720A (CCA) |
| Produkttyp | Startbatteri |
| Spänning | 12 V |
| Vikt | 18,7 kg |
| Mått | 278x175x190 mm |
| Batterikapacitet | 80 Ah |

