Batteri Victron Blykol
fr.4 127 kr
fr.3 919 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Blykol
3 919 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Lead Carbon-batterier från Victron Energy är en modern typ av underhållsfria batterier som minskar risken för blysulfatering på negativa plattor jämfört med konventionella blybatterier. Detta beror på användningen av en kolkompositförening som täcker den negativa delen av blyplattorna i batteriet.
Varumärke
VictronBeskrivning
Lead Carbon-batterier från Victron Energy är en modern typ av underhållsfria batterier som minskar risken för blysulfatering på negativa plattor jämfört med konventionella blybatterier. Detta beror på användningen av en kolkompositförening som täcker den negativa delen av blyplattorna i batteriet.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Produkttyp | Batteri |
| Spänning | 12 V |
| Färg | Grå |
| Djup | 17,2, 20,7 cm |
| Höjd | 22,5, 22,6 cm |
| Bredd | 41, 53,2 cm |
| Vikt | 55, 35,5 kg |
| Ström | 106, 160 A |
| Batterikapacitet | 106, 160 Ah |
