Lamputtag Schneider Electric Exxact Tak
Rek. pris 352 kr
111 kr
99 krSpara 11 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

Exxact Tak
99 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Utanpåliggande lamputtag DCL från Schneider Electrics för montage direkt i tak eller över befintlig takdosa.
Varumärke
Schneider ElectricBeskrivning
Utanpåliggande lamputtag DCL från Schneider Electrics för montage direkt i tak eller över befintlig takdosa.
1-vägs 2-pol jord 6A IP21, snabbanslutning. Mått: Ø 125 mm. Demonterbar krok, max 15 kg. Knock-outs för kabel och minikanal 12x20 mm på sidorna och för kabel och rör i botten. Möjlighet att komplettera med en extra uttagsbrunn 18 202 07 för två anslutningspunkter. Alternativt komplettera med dimmerpuck 13 602 17 eller Wiser 13 607 44 för att möjliggöra dim-funktion.
Egenskaper
| Varumärke | Schneider Electric |
| Art.Nr. | WDE005002 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 117 mm |
| Djup | 40 mm |
| Höjd | 117 mm |
| Serie | Exxact |
| Montering | Utanpåliggande |
| Jordad | Ja |
| Material | Plast |
| Produkttyp | Lamputtag |
| EAN-nr | 3606480297007 |
