
Väggdosa Schneider ElectricExxact 33 mm3-fack
Rek. pris 780 kr
!
151 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Utförande

Exxact 33 mm
3-fack 151 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Väggdosa från Schneider Electrics för utanpåliggande montering. Separat botten- och lockdel för att förenkla installationen. Ramen är integrerad i kåpan så att ingen separat Exxact-ram behövs. 33mm hög. Nyckelhål för montage över apparatdosa c/c 60mm. Lämplig för strömställare i Exxact serien. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20. IP21 då kabeln förs in underifrån. Möjlighet att montera dragavlastning.
Varumärke
Beskrivning
Väggdosa från Schneider Electrics för utanpåliggande montering. Separat botten- och lockdel för att förenkla installationen. Ramen är integrerad i kåpan så att ingen separat Exxact-ram behövs. 33mm hög. Nyckelhål för montage över apparatdosa c/c 60mm. Lämplig för strömställare i Exxact serien. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20. IP21 då kabeln förs in underifrån. Möjlighet att montera dragavlastning.
Egenskaper
| Varumärke | Schneider Electric |
|---|---|
| Art.Nr. | WDE015753 |
| Färg | Vit |
| Utförande | 3-Fack |
| Bredd | 85 mm |
| Djup | 33 mm |
| Höjd | 227 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | Exxact |
| Material | Plast |
| Typ | Väggdosa |
| EAN-nr | 3606489504571 |