Väggdosa Schneider Electric Exxact 47 mm6-fack
Rek. pris 2 069 kr
409 kr
389 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Utförande:
6-fack

Exxact 47 mm
6-fack
389 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Väggdosa från Schneider Electrics för utanpåliggande montering. Separat botten- och lockdel för att förenkla installationen. Ramen är integrerad i kåpan så att ingen separat Exxact-ram behövs. 47mm hög. Nyckelhål för montage över apparatdosa c/c 60mm. Passar alla Exxact 1-facksprodukter. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20. IP21 då kabeln förs in underifrån. Möjlighet att montera dragavlastning.
Varumärke
Schneider ElectricBeskrivning
Väggdosa från Schneider Electrics för utanpåliggande montering. Separat botten- och lockdel för att förenkla installationen. Ramen är integrerad i kåpan så att ingen separat Exxact-ram behövs. 47mm hög. Nyckelhål för montage över apparatdosa c/c 60mm. Passar alla Exxact 1-facksprodukter. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20. IP21 då kabeln förs in underifrån. Möjlighet att montera dragavlastning.
Egenskaper
| Varumärke | Schneider Electric |
| Art.Nr. | WDE015766 |
| Färg | Vit |
| Utförande | 6-fack |
| Bredd | 156 mm |
| Djup | 47 mm |
| Höjd | 227 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | Exxact |
| Material | Plast |
| Typ | Väggdosa |
| EAN-nr | 3606489504588 |
