Kortbrytare Elko Plus 1/2/6Svart
Rek. pris 749 kr
456 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Plus 1/2/6
Svart
456 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Nyckelkortsbrytare från Elko för infällt montage. Med ram och centrumplatta av halogenfri termoplast. Fästskruvavstånd, 60 mm. Skruvanslutning av ledarna med hissklämma. Avsedd även för kombinationsmontage. Vid utanpåliggande montage användes förhöjningsramar. 1- och 2-polig anslutning är möjlig. Växlande kontakt för indikering. Med blå lysdiodi. Samtliga nyckelkort med max. bredd 54 mm kan användas. Montagedjup 11,5 mm.
Varumärke
ElkoBeskrivning
Nyckelkortsbrytare från Elko för infällt montage. Med ram och centrumplatta av halogenfri termoplast. Fästskruvavstånd, 60 mm. Skruvanslutning av ledarna med hissklämma. Avsedd även för kombinationsmontage. Vid utanpåliggande montage användes förhöjningsramar. 1- och 2-polig anslutning är möjlig. Växlande kontakt för indikering. Med blå lysdiodi. Samtliga nyckelkort med max. bredd 54 mm kan användas. Montagedjup 11,5 mm.
Egenskaper
| Varumärke | Elko |
| Art.Nr. | EKO04628 |
| Färg | Svart |
| Utförande | 2+1-Pol |
| Bredd | 86 mm |
| Anslutning | Skruv |
| Höjd | 86 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | Plus |
| Montering | Kombinationsmontage |
| Typ | Nyckelkortsbrytare |
| Djup | 30 mm |
| Material | Termoplast Halogenfri |
| Inbyggnadsdjup | 11,5 mm |
| EAN-nr | 7020160462800 |

