Strömbrytare Elko 2-Pol Infällt RSSvart
Rek. pris 279 kr
175 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

2-Pol Infällt RS
Svart
175 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Strömställare 2-polig med skruvanslutning utan fästklor för infällt montage, 16A 250V. Lysrörslast 10A. Sockel, vippa och ram av halogenfri termoplast.
Varumärke
ElkoBeskrivning
Strömställare 2-polig med skruvanslutning utan fästklor för infällt montage, 16A 250V. Lysrörslast 10A. Sockel, vippa och ram av halogenfri termoplast.
Tryckfastsatt täckram och vippa är standard. Täckramen kan även fästas med skruv. Fästskruvavstånd, 60 mm. Vid behov kompletteras med fästklor, se Klo-Kit 18 405 94. IP20. Montagedjup 11,5 mm.
Egenskaper
| Varumärke | Elko |
| Art.Nr. | 1849706 |
| Färg | Svart |
| Utförande | 2-Pol |
| Bredd | 84 mm |
| Anslutning | Skruv |
| Höjd | 84 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | RS |
| Montering | Infällnad |
| Typ | Strömbrytare |
| Material | Plast |
| Tillverkarens Art.Nr. | EKO40001 |
| Djup | 22 mm |
| EAN-nr | 7020161400016 |




