Strömbrytare Elko 2-Pol Utanpåliggande RSSvart
Rek. pris 307 kr
221 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

2-Pol Utanpåliggande RS
Svart
221 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Varumärke
ElkoBeskrivning
Strömställare 2-polig med skruvanslutning för utanpåliggande montage, 16A 250V. Lysrörslast 10A.
Tryckvippströmställare med sockel, vippa och ram av halogenfri termoplast. Fästskruvavstånd, 38 mm. Tryckfastsatt täckram och vippa är standard. Dubbla Skruv-anslutningar per fas. Överkoppling 400V. Strömställaren är försedd med hel bottenplatta och har flera alternativa fästhål för fastsättning. Kan även förses med ljus, se 18 406 71.
Egenskaper
| Varumärke | Elko |
| Art.Nr. | 1849806 |
| Färg | Svart |
| Utförande | 2-Pol |
| Bredd | 71 mm |
| Anslutning | Skruv |
| Höjd | 84 mm |
| IP-Klassning | IP21 |
| Serie | RS |
| Montering | Utanpåliggande |
| Typ | Strömbrytare |
| Tillverkarens Art.Nr. | EKO40033 |
| Djup | 28 mm |
| Material | Plast |
| EAN-nr | 7020161400337 |






