Strömbrytare Elko Plus 2-Pol MarkisFjällvit
311 kr
199 krSpara 36 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

Plus 2-Pol Markis
Fjällvit
199 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tryckvippströmställare markis med förregling och med sockel, vippa och ram av halogenfri termoplast. Tryckfastsatt täckram och vippa är standard. Täckramen kan även fästas med skruv. Fästskruvavstånd, 60 mm. Skruvanslutning av ledarna med hissklämma. Avsedd även för kombinationsmontage. Montagedjup 11,5 mm. Levereras utan fästklor. Kan förses med impulsfjäder 18 405 96.
Varumärke
ElkoBeskrivning
Tryckvippströmställare markis med förregling och med sockel, vippa och ram av halogenfri termoplast. Tryckfastsatt täckram och vippa är standard. Täckramen kan även fästas med skruv. Fästskruvavstånd, 60 mm. Skruvanslutning av ledarna med hissklämma. Avsedd även för kombinationsmontage. Montagedjup 11,5 mm. Levereras utan fästklor. Kan förses med impulsfjäder 18 405 96.
Egenskaper
| Varumärke | Elko |
| Art.Nr. | EKO03856 |
| Färg | Fjällvit |
| Utförande | 2-Pol |
| Bredd | 86 mm |
| Anslutning | Skruv |
| Djup | 30 mm |
| Höjd | 86 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | Plus |
| Montering | Kombinationsmontage |
| Material | Termoplast Halogenfri |
| Inbyggnadsdjup | 11,5 mm |
| Typ | Strömbrytare |
| EAN-nr | 7020160385604 |

