Strömbrytare Elko Plus Markis Fjällvit
317 kr
30 dagars prisgaranti

Plus Markis Fjällvit
317 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Strömställare, ELKO Plus för infällt montage, 16 A, 250 V. Lysrörslast 10 A.
Tryckvippströmställare med sockel, vippa och ram av halogenfri termoplast. Tryckfastsatt täckram och vippa är standard. Täckramen kan även fästas med skruv. Fästskruvavstånd, 60 mm. Skruvanslutning av ledarna med hissklämma. Överkoppling 400 V. Avsedd även för kombinationsmontage. Montagedjup 11,5 mm. IP21 vid montage i förhöjningsram. Levereras utan fästklor.
Varumärke
ElkoBeskrivning
Strömställare, ELKO Plus för infällt montage, 16 A, 250 V. Lysrörslast 10 A.
Tryckvippströmställare med sockel, vippa och ram av halogenfri termoplast. Tryckfastsatt täckram och vippa är standard. Täckramen kan även fästas med skruv. Fästskruvavstånd, 60 mm. Skruvanslutning av ledarna med hissklämma. Överkoppling 400 V. Avsedd även för kombinationsmontage. Montagedjup 11,5 mm. IP21 vid montage i förhöjningsram. Levereras utan fästklor.
Egenskaper
| Varumärke | Elko |
| Art.Nr. | 1848055 |
| Färg | Fjällvit |
| Utförande | Jalusi |
| Bredd | 86 mm |
| Anslutning | Skruvanslutning |
| Ström | 16 A |
| Höjd | 86 mm |
| Serie | Plus |
| Montering | Infällnad |
| Material | Termoplast |
| Inbyggnadsdjup | 11,5 mm |
| Produkttyp | Vippströmbrytare |
