Strömbrytare Elko Trapp 1-Pol Infällt RSSvart
Rek. pris 200 kr
124 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Trapp 1-Pol Infällt RS
Svart
124 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
ElkoBeskrivning
Strömställare 1-pol/Trapp med skruvanslutning.16A 250V. Lysrörslast 10A. IP20.
Tryckvippströmställare med sockel, vippa och ram av halogenfri termoplast. Tryckfastsatt täckram och vippa är standard. Täckramen kan även fästas med skruv. Fästskruvavstånd, 60 mm. Levereras utan fästklor. Skruvanslutning av ledarna med hissklämma. Överkoppling 400V. Avsedd även för kombinationsmontage. IP21 vid montage i förhöjningsram. Kan förses med impulsfjäder E18 405 96 för tryckknappsfunktion. Kan även förses med ljus, se E18 406 71. Vid behov kompletteras med fästklor, se Klo-Kit E18 405 94. Montagedjup 11,5 mm.
Egenskaper
| Varumärke | Elko |
| Art.Nr. | 1849721 |
| Färg | Svart |
| Utförande | 1-Pol |
| Bredd | 84 mm |
| Anslutning | Skruv |
| Djup | 17 mm |
| Höjd | 84 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | RS |
| Tillverkarens Art.Nr. | EKO40004 |
| Montering | Infällnad |
| Material | Plast |
| Typ | Strömbrytare |
| EAN-nr | 7020160400048 |





