Strömbrytare Elko Trapp/1-Pol Utanpåliggande RSSvart
Rek. pris 181 kr
162 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Trapp/1-Pol Utanpåliggande RS
Svart
162 kr
Förväntas åter i lager 2026-06-01
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Strömställare trapp/1-polig med skruvanslutning för utanpåliggande montage, 16A 250V. Lysrörslast 10A. IP21.
Varumärke
ElkoBeskrivning
Strömställare trapp/1-polig med skruvanslutning för utanpåliggande montage, 16A 250V. Lysrörslast 10A. IP21.
Tryckvippströmställare med sockel, vippa och ram av halogenfri termoplast. Fästskruvavstånd 38 mm. Tryckfastsatt täckram och vippa är standard. Överkoppling 400V. Strömställaren är försedd med hel bottenplatta och har flera alternativa fästhål för fastsättning.
Egenskaper
| Varumärke | Elko |
| Art.Nr. | 1849821 |
| Färg | Svart |
| Utförande | 1-Pol |
| Bredd | 71 mm |
| Anslutning | Skruv |
| Djup | 28 mm |
| Höjd | 84 mm |
| IP-Klassning | IP21 |
| Serie | RS |
| Tillverkarens Art.Nr. | EKO40036 |
| Montering | Utanpåliggande |
| Material | Plast |
| Typ | Strömbrytare |
| EAN-nr | 7020160400369 |





