Strömbrytare Malmbergs Optima 3X1-Pol SkruvlösSvart
124 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Optima 3X1-Pol Skruvlös
Svart
124 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Strömbrytare Malmbergs Optima 3X1-Pol Skruvlös är en infälld strömbrytare med skruvlös anslutning. Utan glimlampa. Strömbrytareserie med ett stort utbud av funktioner för en komplett installation. Tillverkad i 100 % halogenfri termoplast av en av Europas ledande tillverkare av strömbrytare. Samtliga strömbrytare kan användas för både IP20 och med separat packningssats för IP44. Anslutning är via snabbkopplingsplint (om inget annat anges) med generösa utrymmen och stora kabelutlösningsknappar.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Strömbrytare Malmbergs Optima 3X1-Pol Skruvlös är en infälld strömbrytare med skruvlös anslutning. Utan glimlampa. Strömbrytareserie med ett stort utbud av funktioner för en komplett installation. Tillverkad i 100 % halogenfri termoplast av en av Europas ledande tillverkare av strömbrytare. Samtliga strömbrytare kan användas för både IP20 och med separat packningssats för IP44. Anslutning är via snabbkopplingsplint (om inget annat anges) med generösa utrymmen och stora kabelutlösningsknappar.
Recensioner
Diana TVerifierad köpare
för 2 år sedanEgenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Art.Nr. | 1894443 |
| Färg | Svart |
| Utförande | 3x1 polig |
| Bredd | 84 mm |
| Höjd | 84 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | Optima |
| Montering | Infälld |
| Typ | Strömbrytare |
| Djup | 16 mm |
| EAN-nr | 7392529134476 |
