Strömbrytare Malmbergs Optima Jalusi SkruvanslutningSvart
100 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Optima Jalusi Skruvanslutning
Svart
100 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Strömbrytare Malmbergs Optima Jalusi Skruvanslutning är en infälld strömbrytare med skruvanslutning. Utan glimlampa. Strömbrytareserie med ett stort utbud av funktioner för en komplett installation. Tillverkad i 100 % halogenfri termoplast av en av Europas ledande tillverkare av strömbrytare. Samtliga strömbrytare kan användas för både IP20 och med separat packningssats för IP44. Anslutning är via snabbkopplingsplint (om inget annat anges) med generösa utrymmen och stora kabelutlösningsknappar.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Strömbrytare Malmbergs Optima Jalusi Skruvanslutning är en infälld strömbrytare med skruvanslutning. Utan glimlampa. Strömbrytareserie med ett stort utbud av funktioner för en komplett installation. Tillverkad i 100 % halogenfri termoplast av en av Europas ledande tillverkare av strömbrytare. Samtliga strömbrytare kan användas för både IP20 och med separat packningssats för IP44. Anslutning är via snabbkopplingsplint (om inget annat anges) med generösa utrymmen och stora kabelutlösningsknappar.
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Art.Nr. | 1894554 |
| Färg | Svart |
| Utförande | Jalusi |
| Bredd | 84 mm |
| Höjd | 84 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | Optima |
| Montering | Infälld |
| Typ | Strömbrytare |
| Djup | 16 mm |
| EAN-nr | 7392529141573 |
