Strömbrytare Malmbergs Optima Jalusi SkruvlösSvart
108 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Optima Jalusi Skruvlös
Svart
108 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Strömbrytare Malmbergs Optima Jalusi Skruvlös är en infälld strömbrytare med skruvlös anslutning. Utan glimlampa. Strömbrytareserie med ett stort utbud av funktioner för en komplett installation. Tillverkad i 100 % halogenfri termoplast av en av Europas ledande tillverkare av strömbrytare. Samtliga strömbrytare kan användas för både IP20 och med separat packningssats för IP44. Anslutning är via snabbkopplingsplint (om inget annat anges) med generösa utrymmen och stora kabelutlösningsknappar.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Strömbrytare Malmbergs Optima Jalusi Skruvlös är en infälld strömbrytare med skruvlös anslutning. Utan glimlampa. Strömbrytareserie med ett stort utbud av funktioner för en komplett installation. Tillverkad i 100 % halogenfri termoplast av en av Europas ledande tillverkare av strömbrytare. Samtliga strömbrytare kan användas för både IP20 och med separat packningssats för IP44. Anslutning är via snabbkopplingsplint (om inget annat anges) med generösa utrymmen och stora kabelutlösningsknappar.
Recensioner
Christer EVerifierad köpare
för 2 år sedanFör dåliga anslutningsklämmor. Dom är av kläm typ som man skall trycka på och föra in kabeln. För svårt att komma åt för att få bra fäste för kabeln. Det går men med stor ansträngning.
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Art.Nr. | 1894454 |
| Färg | Svart |
| Utförande | Jalusi |
| Bredd | 84 mm |
| Höjd | 84 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | Optima |
| Montering | Infälld |
| Typ | Strömbrytare |
| Djup | 16 mm |
| EAN-nr | 7392529134575 |
