Strömbrytare Malmbergs Optima Kors SkruvlösSvart
114 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Optima Kors Skruvlös
Svart
114 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Strömbrytare Malmbergs Optima Kors Skruvlös är en infälld strömbrytare med skruvlös anslutning. Utan glimlampa. Strömbrytareserie med ett stort utbud av funktioner för en komplett installation. Tillverkad i 100 % halogenfri termoplast av en av Europas ledande tillverkare av strömbrytare. Samtliga strömbrytare kan användas för både IP20 och med separat packningssats för IP44. Anslutning är via snabbkopplingsplint (om inget annat anges) med generösa utrymmen och stora kabelutlösningsknappar.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Strömbrytare Malmbergs Optima Kors Skruvlös är en infälld strömbrytare med skruvlös anslutning. Utan glimlampa. Strömbrytareserie med ett stort utbud av funktioner för en komplett installation. Tillverkad i 100 % halogenfri termoplast av en av Europas ledande tillverkare av strömbrytare. Samtliga strömbrytare kan användas för både IP20 och med separat packningssats för IP44. Anslutning är via snabbkopplingsplint (om inget annat anges) med generösa utrymmen och stora kabelutlösningsknappar.
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Art.Nr. | 1894447 |
| Färg | Svart |
| Utförande | Kors |
| Bredd | 84 mm |
| Djup | 16 mm |
| Höjd | 84 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | Optima |
| Montering | Infälld |
| Typ | Strömbrytare |
| EAN-nr | 7392529134506 |
