Strömbrytare Malmbergs Optima Tryck Lmp SkruvanslutningSvart
103 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Optima Tryck Lmp Skruvanslutning
Svart
103 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Strömbrytare Malmbergs Optima Tryck Lmp Skruvanslutning är en infälld strömbrytare med skruvanslutning. Utan glimlampa. Strömbrytareserie med ett stort utbud av funktioner för en komplett installation. Tillverkad i 100 % halogenfri termoplast av en av Europas ledande tillverkare av strömbrytare. Samtliga strömbrytare kan användas för både IP20 och med separat packningssats för IP44. Anslutning är via snabbkopplingsplint (om inget annat anges) med generösa utrymmen och stora kabelutlösningsknappar.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Strömbrytare Malmbergs Optima Tryck Lmp Skruvanslutning är en infälld strömbrytare med skruvanslutning. Utan glimlampa. Strömbrytareserie med ett stort utbud av funktioner för en komplett installation. Tillverkad i 100 % halogenfri termoplast av en av Europas ledande tillverkare av strömbrytare. Samtliga strömbrytare kan användas för både IP20 och med separat packningssats för IP44. Anslutning är via snabbkopplingsplint (om inget annat anges) med generösa utrymmen och stora kabelutlösningsknappar.
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Art.Nr. | 1894549 |
| Färg | Svart |
| Utförande | Tryck |
| Bredd | 84 mm |
| Höjd | 84 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | Optima |
| Montering | Infälld |
| Typ | Strömbrytare |
| Djup | 16 mm |
| EAN-nr | 7392529141528 |
