Strömbrytare Schneider Electric Exxact Kron Utanpåliggande
fr.109 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Exxact Kron Utanpåliggande
109 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Strömställare kron från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V och med 2st neutrala överkopplingsklämmor. Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån. Möjlighet till ytterligare skruvfastsätning av locket. Kan enkelt utrustas med impulsfjäder.
Varumärke
Schneider ElectricBeskrivning
Strömställare kron från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V och med 2st neutrala överkopplingsklämmor. Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån. Möjlighet till ytterligare skruvfastsätning av locket. Kan enkelt utrustas med impulsfjäder.
Egenskaper
| Varumärke | Schneider Electric |
| Färg | Vit |
| Bredd | 65 mm |
| Anslutning | Skruvanslutning, Snabbanslutning |
| Djup | 27 mm |
| Ström | 16 A |
| Höjd | 75 mm |
| Serie | Exxact |
| Montering | Utanpåliggande |
| Material | Plast |
| Typ | Strömbrytare |
