Timer Elko Plus 2-Pol 10ASvart
Rek. pris 2 428 kr
1 395 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Plus 2-Pol 10A
Svart
1 395 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Timer med inbyggd lysdiodindikering. Med ram, centrumplatta och trycke av halogenfri termoplast. Fästskruvavstånd, 60 mm. Avsedd även för kombinationsmontage. Vid utanpåliggande montage användes förhöjningsramar. Timern inställes mellan 15 min–8 tim vid installation. Nolledare måste anslutas för funktion. Automatsäkring.
Varumärke
ElkoBeskrivning
Timer med inbyggd lysdiodindikering. Med ram, centrumplatta och trycke av halogenfri termoplast. Fästskruvavstånd, 60 mm. Avsedd även för kombinationsmontage. Vid utanpåliggande montage användes förhöjningsramar. Timern inställes mellan 15 min–8 tim vid installation. Nolledare måste anslutas för funktion. Automatsäkring.
Egenskaper
| Varumärke | Elko |
| Art.Nr. | EKO04652 |
| Färg | Svart |
| Utförande | 2-Pol |
| Bredd | 92 mm |
| Anslutning | Skruv |
| Djup | 92 mm |
| Höjd | 72 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | Plus |
| Inbyggnadsdjup | 32 mm |
| Montering | Kombinationsmontage |
| Material | Termoplast Halogenfri |
| Typ | Strömbrytare |
| EAN-nr | 7020160465207 |

