Säkerhetstimer Capidi Memtimer 1-10h Minne
285 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Förväntas åter i lager 2026-10-09
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Memtimer är en ultrakompakt säkerhetstimer som är utformad för jordade vägguttag och ger en tillförlitlig lösning för att hantera strömförbrukningen. Du kan programmera upp till tre olika starttider inom en 24-timmarsperiod, där varje start kan pågå i upp till 10 timmar. Programmeringen är enkel och kräver bara en enkel knapptryckning för att ställa in önskad varaktighet - en tryckning för en timme, två tryckningar för två timmar och så vidare upp till tio timmar.
Varumärke
CapidiBeskrivning
Memtimer är en ultrakompakt säkerhetstimer som är utformad för jordade vägguttag och ger en tillförlitlig lösning för att hantera strömförbrukningen. Du kan programmera upp till tre olika starttider inom en 24-timmarsperiod, där varje start kan pågå i upp till 10 timmar. Programmeringen är enkel och kräver bara en enkel knapptryckning för att ställa in önskad varaktighet - en tryckning för en timme, två tryckningar för två timmar och så vidare upp till tio timmar.
Den här timern är idealisk för att styra lampor, värmeelement eller andra apparater som du vill tända och släcka vid samma tidpunkt varje dag. Den upprepar automatiskt det inställda mönstret varje dag, vilket garanterar en konsekvent drift. För extra säkerhet bryter timern strömmen på båda polerna, vilket minskar risken för elektriska faror. Det är enkelt att återställa minnet, antingen genom att hålla in knappen i tre sekunder eller genom att ta bort timern från uttaget.
Egenskaper
| Varumärke | Capidi |
| Art.Nr. | 502251 |
| Färg | Vit |
| Utförande | 24-timmars ultrakompakt timer |
| Bredd | 55 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Längd | 55 mm |
| Typ | Säkerhetstimer |
| EAN-nr | 7391421328822 |


