





Vägguttag Elko1-Vägs Utanpåliggande RSSvart
124 kr 197 kr
Spara 37 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Färg: Svart

1-Vägs Utanpåliggande RS
Svart 124 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Uttag 1-vägs 16A 250V med skruvanslutning utanpåliggande med jord IP21. Vägguttag "ELKO-QVICK" för utanpåliggande montage. 1-vägsuttag av säkerhetstyp. Med jord. Skruvtillkoppling. Sockel, lock och bottenplatta av halogenfri termoplast. Dubbla anslutningar per fas.
Egenskaper
| Varumärke | Elko |
|---|---|
| Art.Nr. | 1841982 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 65 mm |
| Djup | 42 mm |
| Anslutning | Skruv |
| Höjd | 58 mm |
| IP-Klassning | IP21 |
| Serie | RS |
| Tillverkarens Art.Nr. | EKO40038 |
| Jordad | Ja |
| Montering | Utanpåliggande |
| Material | Plast |
| Produkttyp | Vägguttag |
| EAN-nr | 7020160400383 |


