Vägguttag Schneider Electric Exxact 1-vägs Utanpåliggande
fr.86 kr
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Exxact 1-vägs Utanpåliggande
86 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Vägguttag 1-vägs från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V, jordat, petskyddat. Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån.
Varumärke
Schneider ElectricBeskrivning
Vägguttag 1-vägs från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V, jordat, petskyddat. Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån.
Egenskaper
| Varumärke | Schneider Electric |
| Färg | Vit |
| Bredd | 65 mm |
| Anslutning | Skruvanslutning, Snabbanslutning |
| Höjd | 65 mm |
| Serie | Exxact |
| Montering | Utanpåliggande |
| Typ | Vägguttag |
| Material | Plast |
| Jordad | Ja |
| Djup | 42 mm |
