Vägguttag Schneider Electric Exxact Kron
Rek. pris 1 094 kr
300 kr
249 krSpara 17 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

Exxact Kron
249 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Kombination av strömställare kron och 1-vägsuttag från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V, jordat, petskyddat, Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån. Möjlighet till ytterligare skruvfästning av locket. Kan enkelt utrustas med impulsfjäder.
Varumärke
Schneider ElectricBeskrivning
Kombination av strömställare kron och 1-vägsuttag från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V, jordat, petskyddat, Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån. Möjlighet till ytterligare skruvfästning av locket. Kan enkelt utrustas med impulsfjäder.
Egenskaper
| Varumärke | Schneider Electric |
| Art.Nr. | WDE015572 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 65 mm |
| Djup | 42 mm |
| Ström | 16 A |
| Anslutning | Snabbanslutning |
| Höjd | 129 mm |
| Serie | Exxact |
| Montering | Utanpåliggande |
| Jordad | Ja |
| Material | Plast |
| Typ | Vägguttag |
| EAN-nr | 3606489504465 |
