
Vägguttag Schneider ElectricRenova SkruvanslutningSvart
Rek. pris 239 kr
!
199 kr 227 kr
Spara 12 %
Kampanj
tom 30/4
30 dagars prisgaranti
Färg: Svart

Renova Skruvanslutning
Svart 199 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Vägguttag 2-vägs från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V, jordat, med 2st neutrala överkopplingsklämmor, petskyddat. Skruvanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån.
Varumärke
Beskrivning
Vägguttag 2-vägs från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V, jordat, med 2st neutrala överkopplingsklämmor, petskyddat. Skruvanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Schneider Electric |
|---|---|
| Art.Nr. | WDE015997 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 70 mm |
| Djup | 43 mm |
| Anslutning | Skruvanslutning |
| Höjd | 111 mm |
| Serie | Renova |
| Jordad | Ja |
| Montering | Utanpåliggande |
| Material | Plast |
| Produkttyp | Vägguttag |
| EAN-nr | 3606489504793 |

