Elverk DeWalt DXGNP30E
Spara 11 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Elverk DeWalt DXGNP30E
DXGNP30E
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
DeWalt
Beskrivning
DXGNP30E har en maximal uteffekt på 3000 W och kan köras kontinuerligt i upp till 19 timmar även under belastning. Den 20 liter stora bränsletanken säkerställer problemfri drift under långa perioder.
Specifikationer:
  • Motor: DW210 212cc fyrtakts luftkyld
  • Varvtal: 50 Hz
  • Kontinuerlig effekt: 2,7 kW
  • Maximal effekt: 3,0 kW
  • Spänning: 230 V
  • Skyddsklass: IP23M
  • Spänningsutgångar: 2 st 16A
  • 12V-utgång: 1 st 8,3A
  • Förpackningsstorlek: 603 x 485 x 530 mm
  • Produktstorlek: 590 x 460 x 510 mm
  • Torrvikt: 46 kg
  • Emballagevikt: 50 kg
  • Bullernivå: 64 dBA (7 m avståndsmätning)
  • Motortyp: 1-cylindrig luftkyld 4-takts 212cc
  • Start: manuell
  • Oljekapacitet: 0,55 l
  • Bränsle: Bensin
  • Bränsletank: 20 liter
  • Överbelastningsskydd
  • Utrustad med AVR-styrning
  • Överbelastningsskydd för olja
  • Garanti: 12 månader
  • Levereras utan motorolja
"Ljusflödesgenererande aggregat med AVR-styrning
Egenskaper
VarumärkeDeWalt
Art.Nr.103713133
FärgGul
Spänning230 V
Cylindervolym212 cc
ElstartNej
Motoreffekt3000 W
Höjd610 mm
Längd530 mm
Tankvolym20 l
ProdukttypElverk
AnvändningsområdeDIY
Vikt46 kg
Bredd490 mm