Elverk DeWalt DXGNP65E
Spara 11 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Elverk DeWalt DXGNP65E
DXGNP65E
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
DeWalt
Beskrivning
DXGNP65E har en maximal uteffekt på 6500 W och kan köras kontinuerligt i upp till 11 timmar även under belastning. Bränsletanken på 28 liter säkerställer problemfri drift under långa perioder.
Specifikationer:
  • Motor: DW420 420cc fyrtakt luftkyld
  • Varvtal: 50 Hz
  • Kontinuerlig effekt: 6,0 kW
  • Maximal effekt: 6,5 kW
  • Spänning: 230 V
  • Skyddsklass: F
  • Spänningsutgångar: 2 st 1x16A 1x32A
  • 12V-utgång: 1 st 8,3A
  • Förpackningsstorlek: 720 x 570 x 633 mm
  • Produktstorlek: 696 x 553 x 628 mm
  • Torrvikt: 88 kg
  • Emballagevikt: 93 kg
  • Bullernivå: 72 dBA / 96 Lwa (7 m avståndsmätning)
  • Motortyp: 1-cylindrig luftkyld 4-takts 420cc
  • Start: manuell
  • Oljekapacitet: 1,1 l
  • Bränsle: Bensin
  • Bränsletank: 28 liter
  • Överbelastningsskydd
  • Utrustad med AVR-styrning
  • Överbelastningsskydd för olja
  • Garanti: 12 månader
  • Levereras utan motorolja
"Ljusflödesgenererande aggregat med AVR-styrning
Egenskaper
VarumärkeDeWalt
Art.Nr.103713137
FärgGul
Spänning230 V
Cylindervolym420 cc
ElstartNej
Motoreffekt6500 W
Höjd720 mm
Längd640 mm
Tankvolym28 l
ProdukttypElverk
AnvändningsområdeDIY
Vikt88 kg
Bredd570 mm