Diskmaskin Smeg LVFABSvart
21 495 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

LVFAB
Svart
21 495 kr
Förväntas åter i lager 2026-05-22
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Smegs diskmaskin är en fristående modell som passar utmärkt i moderna kök. Med en bredd på 60 cm får du nog med utrymme för all din disk. Diskmaskinen har den smarta funktionen Aquastop. Detta innebär att enheten stänger av vattentillförseln direkt ifall det skulle upptäckas en läcka i slangen. På så sätt undviks risk för vattenskador, vilket ger en trygghet för dess användare.
Varumärke
SmegBeskrivning
Smegs diskmaskin är en fristående modell som passar utmärkt i moderna kök. Med en bredd på 60 cm får du nog med utrymme för all din disk. Diskmaskinen har den smarta funktionen Aquastop. Detta innebär att enheten stänger av vattentillförseln direkt ifall det skulle upptäckas en läcka i slangen. På så sätt undviks risk för vattenskador, vilket ger en trygghet för dess användare.
Branschregler Säker Vatteninstallation
Enligt svenska branschregler Säker Vatteninstallation ska diskmaskiner som installeras i utrymmen utan vattentätt golv förses med uppsamlande tråg och aktivt läckageskydd, t.ex. vattenlarm. Kraven gäller vid fackmässig installation. Avsteg från branschregler kan innebära ökad risk vid en eventuell vattenskada och kan påverka försäkringsersättningen. Tillbehör köps separat.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Smeg |
| Art.Nr. | LVFABBL3 |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens Art.Nr. | LVFABBL3 |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 627 mm |
| Display | Nej |
| Höjd | 850 mm |
| Bullernivå | 45 dB(A) |
| Antal Kuvert | 13 |
| Antal Program | 11 |
| Vikt | 60 kg |
| Bredd | 600 mm |
| Utförande | Fristående |
| Energieffektivitet | B |
| Typ | Diskmaskin |
| EAN-nr | 8017709305116 |



