
Korg BoschSGZ6RX04 till Diskmaskin 60 cm
Nyhet
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Beskrivning
Bosch tredje korg till diskmaskin för 60 cm modeller
Mer plats i diskmaskinen
Den här tredje korgen ger extra lastutrymme för mindre köksartiklar och gör det enklare att organisera bestick, små koppar och andra redskap. Det ger en bättre överblick och hjälper dig att använda utrymmet i diskmaskinen mer effektivt.
Flexibel lösning för varierad disk
Den glidande delen gör det lättare att anpassa korgen efter olika behov och skapar mer utrymme för glas med lång fot i korgen under. Den avtagbara knivhyllan ger dessutom en säkrare och mer stabil placering av knivar.
Stabil placering under diskningen
Den vågformade designen hjälper till att hålla disken på plats under programmet och minskar risken för att köksartiklar flyttar sig. Korgen passar 60 cm breda diskmaskiner med möjlighet till tredje lastnivå.
Egenskaper
| Varumärke | Bosch |
|---|---|
| Art.Nr. | 80973 |
| Tillverkarens Art.Nr. | 80973 |
| Produkttyp | Tillbehör Diskmaskin |
| Djup | 700 mm |
| Höjd | 85 mm |
| Bredd | 85 mm |
| Vikt | 1,564 kg |
| EAN-nr | 4242005546183 |