Diskmaskin Cylinda PD 647 K
42 769 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

PD 647 K
42 769 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

En tyst och snabb proffsdiskmaskin för inbyggnad under bänkskiva. Diskmaskinen är försedd med tre lättlastade korgar, vilket gör att den passar extra bra i miljöer som exempelvis kontor, skolor, caféer eller vårdhem. Programtiderna är från 10-25 min. Diskmaskinen har även ett sanitetsprogram på 30 minuter som gör diskgodset fritt från bakterier.
Varumärke
CylindaBeskrivning
En tyst och snabb proffsdiskmaskin för inbyggnad under bänkskiva. Diskmaskinen är försedd med tre lättlastade korgar, vilket gör att den passar extra bra i miljöer som exempelvis kontor, skolor, caféer eller vårdhem. Programtiderna är från 10-25 min. Diskmaskinen har även ett sanitetsprogram på 30 minuter som gör diskgodset fritt från bakterier.
Diskmaskinen går att koppla in på både varm och kallvattenkoppling samt är förberedd för anslutning av extern diskmedelsdosering. Inkoppling sker på 400 volt med 3 x 10 amp säkring.
Branschregler Säker Vatteninstallation
Enligt svenska branschregler Säker Vatteninstallation ska diskmaskiner som installeras i utrymmen utan vattentätt golv förses med uppsamlande tråg och aktivt läckageskydd, t.ex. vattenlarm. Kraven gäller vid fackmässig installation. Avsteg från branschregler kan innebära ökad risk vid en eventuell vattenskada och kan påverka försäkringsersättningen. Tillbehör köps separat.
Branschregler Säker Vatteninstallation
Enligt svenska branschregler Säker Vatteninstallation ska diskmaskiner som installeras i utrymmen utan vattentätt golv förses med uppsamlande tråg och aktivt läckageskydd, t.ex. vattenlarm. Kraven gäller vid fackmässig installation. Avsteg från branschregler kan innebära ökad risk vid en eventuell vattenskada och kan påverka försäkringsersättningen. Tillbehör köps separat.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Cylinda |
| Art.Nr. | 9200863 |
| Färg | Vit |
| Typ | Diskmaskin |
| Utförande | Underbyggd |
| Display | Ja |
| Antal Kuvert | 14 |
| Bredd | 596 mm |
| Torkeffekt | A |
| Belysning | Nej |
| Spänning | 400 V |
| Djup | 550 mm |
| Höjd | 870 mm |
| Bullernivå | 47 dBa dB(A) |
| Effekt | 6,3 kW |
| Effekt/prestanda | 6,3 kW |
| Antal Program | 8 |
| Årlig Vattenförbrukning | 4795 l |
| EAN-nr | 3838942054877 |

