Diskmaskin Electrolux ESZ89400Rostfritt Stål
13 049 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Rostfritt Stål
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Electrolux 60 cm bred diskmaskin ESZ89400 är en kraftfull diskmaskin som gör tar bort även de svåraste fläckarna från din disk. Den är utrustad med SprayZone-funktionen och ett högre vattentryck som avlägsnar mat- och fettfläckar från alla tallrikar och annan disk på ett effektivt sätt. SprayZone-funktionen säkerställer en intensiv rengöring och en skinande ren disk varje gång du använder den.
Varumärke
ElectroluxBeskrivning
Electrolux 60 cm bred diskmaskin ESZ89400 är en kraftfull diskmaskin som gör tar bort även de svåraste fläckarna från din disk. Den är utrustad med SprayZone-funktionen och ett högre vattentryck som avlägsnar mat- och fettfläckar från alla tallrikar och annan disk på ett effektivt sätt. SprayZone-funktionen säkerställer en intensiv rengöring och en skinande ren disk varje gång du använder den.
Branschregler Säker Vatteninstallation
Enligt svenska branschregler Säker Vatteninstallation ska diskmaskiner som installeras i utrymmen utan vattentätt golv förses med uppsamlande tråg och aktivt läckageskydd, t.ex. vattenlarm. Kraven gäller vid fackmässig installation. Avsteg från branschregler kan innebära ökad risk vid en eventuell vattenskada och kan påverka försäkringsersättningen. Tillbehör köps separat.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Electrolux |
| Art.Nr. | 70204 |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Tillverkarens Art.Nr. | 911447389 |
| Höjd | 820 cm |
| Vikt | 45,7 kg |
| Display | Ja |
| Vattenförbrukning L | 11 l |
| Bredd | 600 cm |
| Bullernivå | 42 dBa dB(A) |
| Djup | 576 cm |
| Antal Kuvert | 15 |
| Belysning | Nej |
| Utförande | Underbyggd |
| Typ | Diskmaskin |
| Eluttag | Jordad stickkontakt |
| Spänning | 230 V |
| Energieffektivitet | C |
| Kabellängd | 1,6 m |
| Antal Program | 8 |
| EAN-nr | 7332543983643 |






