Underbyggd Diskmaskin Electrolux ESA47220UW med AirDry-teknik och QuickLift-korg
7 195 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Glöm handdukstorkning, när luckan öppnas torkar disken. Electrolux 300 AirDry-diskmaskinsteknik avslutar varje program med frisk luft, vilket är tre gånger bättre än slutna lucksystem. Luckan öppnas automatiskt under torkningsfasen och luften gör att tallrikarna och besticken blir helt torra.
Varumärke
ElectroluxBeskrivning
Glöm handdukstorkning, när luckan öppnas torkar disken. Electrolux 300 AirDry-diskmaskinsteknik avslutar varje program med frisk luft, vilket är tre gånger bättre än slutna lucksystem. Luckan öppnas automatiskt under torkningsfasen och luften gör att tallrikarna och besticken blir helt torra.
Torkar tre gånger bättre med AirDry
Den nya AirDrytekniken använder naturligt luftflöde för att slutföra torkning, vilket ger upp till tre gånger bättre prestanda jämfört med systemet med stängd lucka. Luckan öppnas 10 cm mot slutet av programmet, luften cirkulerar och ger utmärkt torkresultat.
Varsamt stöd för ömtåliga glas
SoftSpike gummistöd gör att ömtåliga glas står upprätt för att minimera risken för att de skadas eller går sönder under disken.
Höjden på QuickLiftkorgen kan justeras så att du enkelt når din disk
Stoppa in eller plocka ur disken bekvämt med QuickLiftkorgen. Även om korgen är fullastad med stora föremål kan du justera höjden med QuickLiftsystemet så att du enkelt når disken.
Snabb och effektiv
Din nya tidssparare. När diskmaskinen inte är helt full är vårt 30minuters snabbprogram den perfekta lösningen. Och utan att kompromissa med resultatet. För perfekt diskresultat snabbt.
Rengöring av maskinen för bästa effektivitet
Bibehåll diskmaskinens effektivitet med rengöringsprogrammet. Det speciella programmet och diskmedlet motverkar ansamling av kalkavlagringar och fett i maskinen, och du får bättre diskresultat under längre tid.
Fördelar: Underbyggd Diskmaskin Electrolux ESA47220UW med AirDryteknik och QuickLiftkorg
AirDryteknik för effektiv torkning
QuickLiftkorg för enkel åtkomst
30minuters snabbprogram för tidseffektivitet
Branschregler Säker Vatteninstallation
Enligt svenska branschregler Säker Vatteninstallation ska diskmaskiner som installeras i utrymmen utan vattentätt golv förses med uppsamlande tråg och aktivt läckageskydd, t.ex. vattenlarm. Kraven gäller vid fackmässig installation. Avsteg från branschregler kan innebära ökad risk vid en eventuell vattenskada och kan påverka försäkringsersättningen. Tillbehör köps separat.
Den nya AirDrytekniken använder naturligt luftflöde för att slutföra torkning, vilket ger upp till tre gånger bättre prestanda jämfört med systemet med stängd lucka. Luckan öppnas 10 cm mot slutet av programmet, luften cirkulerar och ger utmärkt torkresultat.
Varsamt stöd för ömtåliga glas
SoftSpike gummistöd gör att ömtåliga glas står upprätt för att minimera risken för att de skadas eller går sönder under disken.
Höjden på QuickLiftkorgen kan justeras så att du enkelt når din disk
Stoppa in eller plocka ur disken bekvämt med QuickLiftkorgen. Även om korgen är fullastad med stora föremål kan du justera höjden med QuickLiftsystemet så att du enkelt når disken.
Snabb och effektiv
Din nya tidssparare. När diskmaskinen inte är helt full är vårt 30minuters snabbprogram den perfekta lösningen. Och utan att kompromissa med resultatet. För perfekt diskresultat snabbt.
Rengöring av maskinen för bästa effektivitet
Bibehåll diskmaskinens effektivitet med rengöringsprogrammet. Det speciella programmet och diskmedlet motverkar ansamling av kalkavlagringar och fett i maskinen, och du får bättre diskresultat under längre tid.
Fördelar: Underbyggd Diskmaskin Electrolux ESA47220UW med AirDryteknik och QuickLiftkorg
AirDryteknik för effektiv torkning
QuickLiftkorg för enkel åtkomst
30minuters snabbprogram för tidseffektivitet
Branschregler Säker Vatteninstallation
Enligt svenska branschregler Säker Vatteninstallation ska diskmaskiner som installeras i utrymmen utan vattentätt golv förses med uppsamlande tråg och aktivt läckageskydd, t.ex. vattenlarm. Kraven gäller vid fackmässig installation. Avsteg från branschregler kan innebära ökad risk vid en eventuell vattenskada och kan påverka försäkringsersättningen. Tillbehör köps separat.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Electrolux |
| Art.Nr. | 64756 |
| Färg | Vit |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 576 cm |
| Djup Nischmått | 576 mm |
| Utförande | Underbyggd |
| Energieffektivitet | E |
| Höjd | 818 cm |
| Höjd Nischmått | 880 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 911544071 |
| Effekt/prestanda | 1950 W |
| Eluttag | Europeisk |
| Antal Program | 8 |
| Produkttyp | Diskmaskin |
| Vikt | 36,2 kg |
| Bredd | 597 cm |
| Bredd Nischmått | 600 mm |
| Display | Ja |
| Bullernivå | 46 dBa |
| Antal Kuvert | 13 |
| EAN-nr | 7332543825288 |





