Köksfläkt Thermex Hood in Hob
22 305 kr
30 dagars prisgaranti
SlangsatsSlangsats Thermex Diameter 160 mm
495 krFilter till köksfläktKolfilter Thermex till Hood in hob
1 600 krTillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Fläktmodellen Hood-in-hob är en köksbänksintegrerad modell med fläkten integrerad i en induktionshäll. Hällen har fyra värmezoner med boostfunktion samt att kokzonerna kan sammankopplas för större kokzoner.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Fläktmodellen Hood-in-hob är en köksbänksintegrerad modell med fläkten integrerad i en induktionshäll. Hällen har fyra värmezoner med boostfunktion samt att kokzonerna kan sammankopplas för större kokzoner.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer. Alla med ett brett utbud av personliga möjligheter på alla nivåer - design, färger, storlek, material och automatik.
Information
- Fläkten är integrerad i spishällen
- Boostfunktion på hällen
- Kokzoner kan sammankopplas för större kokzoner
- Induktionshäll
- Två stycken zoner på 2000 W, med boost till 2300 W.
- Två stycken zoner på 1500 W, med boost till 2000 W.
- Kan användas med kolfilter (köps separat).
Information
- Fläkten är integrerad i spishällen
- Boostfunktion på hällen
- Kokzoner kan sammankopplas för större kokzoner
- Induktionshäll
- Två stycken zoner på 2000 W, med boost till 2300 W.
- Två stycken zoner på 1500 W, med boost till 2000 W.
- Kan användas med kolfilter (köps separat).
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Art.Nr. | 525.21.2002.2 |
| Färg | Svart/Rostfri |
| Bredd | 800 mm |
| Djup | 520 mm |
| Kapacitet | 550 m³/h |
| Spänning | 230 V |
| Energieffektivitet | A+ |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | G |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | B |
| Höjd | 307 mm |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 60 dB-A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 40 dB-A |
| Energiförbrukning | 14 kWh/år |
| Serie | Le Mans Yellow |
| Produkttyp | Standard Frånluft |
| Decibelnivå | 60 dBa |
| Bullernivå | 60 dBa |
| Antal Hastigheter | 3 |
| EAN-nr | 5703347523106 |

