Köksfläkt Thermex TrentB: 880 mm
Rek. pris 40 565 kr
12 974 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
880 mm
SlangsatsSlangsats Thermex Diameter 160 mm
495 kr
Trent
B: 880 mm
12 974 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Trent är en köksfläkt från Thermex som döljs i bänkskåpet och höjs upp när den startas. Trent ger en god överblick över spishällen och passar att placeras på en köksö där man vill ha god kontakt med sina gäster. Tillverkad i rostfritt stål med en svart glaspanel.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Trent är en köksfläkt från Thermex som döljs i bänkskåpet och höjs upp när den startas. Trent ger en god överblick över spishällen och passar att placeras på en köksö där man vill ha god kontakt med sina gäster. Tillverkad i rostfritt stål med en svart glaspanel.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer. Alla med ett brett utbud av personliga möjligheter på alla nivåer - design, färger, storlek, material och automatik.
Obs! Kolfilter och slangsats ingår ej! Finns som tillval.
Obs! Kolfilter och slangsats ingår ej! Finns som tillval.
Dokument
Recensioner
Josef NVerifierad köpare
för 1 månad sedanJag är allmänt med produkten i sig men manualen på denna produkt borde förbättras avsevärt t ex i manualen finns ingen information om vilken typ av kolfiltret som ska användas eller vart i fläkten kolfiltret ska sitta.
+ Den har en bra sug
- Bristfällig information om kolfiltret
SvanteVerifierad köpare
för 5 månader sedanBullrar lite väl mycket även på lågfart, annars snygg och smart.
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Art.Nr. | 525.21.1002.2 |
| Färg | Rostfri |
| Bredd | 880 mm |
| Serie | Trent |
| Typ | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
| Energieffektivitet | A |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | D |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | B |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Belysning | 2 x 1 W LED |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 115 mm |
| Höjd | 718 mm |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 74 dB-A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 52 dB-A |
| Bullernivå | 74 dBa dB(A) |
| Energiförbrukning | 44 kWh/år |
| Antal Hastigheter | 4 |
| Kapacitet | 605 m3/h |
| EAN-nr | 5703347516238 |


