Köksfläkt Thermex Derby/Optica 662 FH Rostfri 90
18 575 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Köksfläkt i elegant design med välvd glasskärm. En fläkt med energibesparande LED-belysning och glastouchpanel. Du måste lägga till en slangsats till fläkten om du inte har någon i hemmet.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Köksfläkt i elegant design med välvd glasskärm. En fläkt med energibesparande LED-belysning och glastouchpanel. Du måste lägga till en slangsats till fläkten om du inte har någon i hemmet.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer. Alla med ett brett utbud av personliga möjligheter på alla nivåer - design, färger, storlek, material och automatik.
Information
- Justerbar höjd: 59-100 cm
- Glastouch panel
- Eftergångstimer
- 3 st hastigheter
- Aluminiumfilter
OBS! Kolfilter ingår ej!
Information
- Justerbar höjd: 59-100 cm
- Glastouch panel
- Eftergångstimer
- 3 st hastigheter
- Aluminiumfilter
OBS! Kolfilter ingår ej!
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Art.Nr. | 545.21.2198.2 |
| Färg | Rostfri/Glas |
| Bredd | 900 mm |
| Djup | 600 mm |
| Kapacitet | 613 m³/h |
| Spänning | 230 V |
| Energieffektivitet | A |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | C |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | A |
| Höjd | 1000 mm |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Belysning | 4 x 1,5 W LED |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 67 dB-A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 45 dB-A |
| Energiförbrukning | 46 kWh/år |
| Serie | Optica |
| Produkttyp | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
| Decibelnivå | 62 dBa |
| Bullernivå | 62 dBa |
| Antal Hastigheter | 3 |
| EAN-nr | 5703347516672 |
