Spiskåpa Tovenco TVC- Volym VägghängdRostfri, B: 700 mm
9 205 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Rostfri
Bredd:
700 mm
Gradlutad KanalGradlutad Kanal Tovenco för Vägghängande köksfläkt 500 mm
1 699 krFörlängningskanalFörlängningskanal Tovenco 500 mm Vägg
1 275 krSlangsatsSlangsats Tovenco Ø125
249 kr
TVC- Volym Vägghängd
Rostfri, B: 700 mm
9 205 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

TVC- Volym från Tovenco är en effektiv och praktisk lägenhet/volymkåpap med motorstyrt spjäll för centralventilation.
Varumärke
TovencoBeskrivning
TVC- Volym från Tovenco är en effektiv och praktisk lägenhet/volymkåpap med motorstyrt spjäll för centralventilation.
Höjden på kåpa och kanal kan justeras mellan 900-1100 mm. Tovenco rekommenderar 600 mm mellan spis och underkantkåpa, vid gasspis 700 mm.
Teknisk data:
- Elanslutning: 230V skyddsjordad, 1,2m kabel med jordad stickpropp
- Spjällfunktion: Timerstyrt Spjäll
- Belysning: Dimbar LED
- Ljuskälla: 2 x 1,6W LED, dimbar, soft start/close
- Färgtemperatur: 3000°K (Kelvin)
- Lux: Medel vid 2 st led 300 Lux
- Fettfilter: 10 mm stickade metallfilter
- Manöverpanel: Touchpanel
- Belysning: Dimmerfunktion, soft start/stop
- Reläutgång TDS: Slutande kontakt
- Kanalanslutning TDS: Ø 125 mm
Teknisk data:
- Elanslutning: 230V skyddsjordad, 1,2m kabel med jordad stickpropp
- Spjällfunktion: Timerstyrt Spjäll
- Belysning: Dimbar LED
- Ljuskälla: 2 x 1,6W LED, dimbar, soft start/close
- Färgtemperatur: 3000°K (Kelvin)
- Lux: Medel vid 2 st led 300 Lux
- Fettfilter: 10 mm stickade metallfilter
- Manöverpanel: Touchpanel
- Belysning: Dimmerfunktion, soft start/stop
- Reläutgång TDS: Slutande kontakt
- Kanalanslutning TDS: Ø 125 mm
Egenskaper
| Varumärke | Tovenco |
| Art.Nr. | 140514 |
| Färg | Rostfri |
| Bredd | 700 mm |
| Djup | 500 mm |
| Kapacitet | 550 m³/h |
| Belysning | 1,6 W LED |
| Typ | Spiskåpa/Centralventilation |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | A |
| Höjd | 1100 mm |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | B |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 33 dB-A |
| Serie | TVC- Volym |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 59 dB-A |
| Antal Hastigheter | 4 |
| Ljudnivå | 59 dBa |
| EAN-nr | 7340088305820 |
