Köksfläkt Thermex Newcastle MaxiVit
28 780 kr
30 dagars prisgaranti
Filter till köksfläktKolfilter Thermex till Alsace/Metz Medio/Marseille/Silent/Newcastle
509 krTillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Fläktmodellen NEWCASTLE MAXI är dold i taket ovanför kokzonen. Tack vare sin kraftiga motor och effektiva kantsugningsförmåga kan fläkten effektivt suga ut allt matos från rummet. Modellen levereras med en fjärrkontroll med mycket enkla styrfunktioner.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Fläktmodellen NEWCASTLE MAXI är dold i taket ovanför kokzonen. Tack vare sin kraftiga motor och effektiva kantsugningsförmåga kan fläkten effektivt suga ut allt matos från rummet. Modellen levereras med en fjärrkontroll med mycket enkla styrfunktioner.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer. Alla med ett brett utbud av personliga möjligheter på alla nivåer - design, färger, storlek, material och automatik.
Information
-Placeringen i taket garanterar en god överblick över kokzonen
-Effektivt kantsug
-Levereras med fjärrkontroll
-Möjlighet att styra fläkten från hällen via Top Link Modul
-Energisnål LED-belysning
-Möjlighet till balanserad ventilation med hjälp av Trigger Modul
Information
-Placeringen i taket garanterar en god överblick över kokzonen
-Effektivt kantsug
-Levereras med fjärrkontroll
-Möjlighet att styra fläkten från hällen via Top Link Modul
-Energisnål LED-belysning
-Möjlighet till balanserad ventilation med hjälp av Trigger Modul
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Art.Nr. | 423.19.2161.2 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 1200 mm |
| Djup | 600 mm |
| Kapacitet | 481 m³/h |
| Spänning | 230 V |
| Energieffektivitet | D |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | F |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | E |
| Höjd | 181 mm |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Belysning | LED |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 63 dB-A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 49 dB-A |
| Energiförbrukning | 91 kWh/år |
| Typ | Standard Frånluft |
| Ljudnivå | 63 dBa |
| Bullernivå | 63 dBa dB(A) |
| Antal Hastigheter | 4 |
| Serie | Newcastle |
| EAN-nr | 5703347421891 |
