Köksfläkt Franke 400BxHxD: 44,2x12x29,2 Vit
Rek. pris 3 099 kr
2 693 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit

400
BxHxD: 44,2x12x29,2 Vit
2 693 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

En smidig och lättmonterad inbyggnadsfläkt med behändiga yttermått. 3 hastigheter. För montering i ex. rostfria kupor. Kan kompletteras med tvättbart kolfilter. Inbyggnadsmått 453x298 mm
Polyesterfiltren kan lätt avlägsnas och diskas för hand eller i maskin.
Spisfläkten har inbyggd motor och kräver egen ventilationskanal för att ventilera ut matos. Denna modell är vanlig i fristående villor.
Varumärke
FrankeBeskrivning
En smidig och lättmonterad inbyggnadsfläkt med behändiga yttermått. 3 hastigheter. För montering i ex. rostfria kupor. Kan kompletteras med tvättbart kolfilter. Inbyggnadsmått 453x298 mm
Polyesterfiltren kan lätt avlägsnas och diskas för hand eller i maskin.
Spisfläkten har inbyggd motor och kräver egen ventilationskanal för att ventilera ut matos. Denna modell är vanlig i fristående villor.
Dokument
Recensioner
Hans-Erik LVerifierad köpare
för 2 månader sedanProdukten ersatte en äldre modell vi hade. Den nya passade utmärkt i infästningen av den gamla, utmärkt att de hade samma formfaktor.
SimonVerifierad köpare
för 3 år sedanMycket bra, känns verkligen som kvalitetsprodukt. Bra pris och lättmonterad. Bra instruktion. Tillverkad i Sverige är ett extra plus.
Göran SVerifierad köpare
för 6 år sedanFläkten fungerar som den ska
Egenskaper
| Varumärke | Franke |
| Art.Nr. | 110.0038.353 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 442 mm |
| Djup | 292 mm |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Kapacitet | 340 m³/h |
| Höjd | 120 mm |
| Ljudnivå | 58 dBa |
| Bullernivå | 58 dBa dB(A) |
| Antal Hastigheter | 3 |
| Energieffektivitet | C |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | B |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | D |
| Belysning | 11 W kompaktlysrör |
| Modell | Inbyggd |
| Energiförbrukning | 44,3 kWh/år |
| Serie | 400-serien |
| Typ | Standard Frånluft |
| EAN-nr | 7319250002256 |
