Köksfläkt Siemens LU63LCC20
2 790 kr
30 dagars prisgaranti

LU63LCC20
2 790 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Köksfläkt Siemens LU63LCC20 är en praktisk fläkt för montering under överskåp eller på vägg. Denna underbyggnadsfläkt styrs med tryckknappar och har en ställbar glasskärm.
Varumärke
SiemensBeskrivning
Köksfläkt Siemens LU63LCC20 är en praktisk fläkt för montering under överskåp eller på vägg. Denna underbyggnadsfläkt styrs med tryckknappar och har en ställbar glasskärm.
Denna köksfläkt har 3 hastigheter och belysningen består av 2x4W LED-lampor. Fläktens metallfettfilter kan maskindiskas för att underlätta rengöring.
Övrigt
- Färgtemperatur: 3000 K
- För frånluft eller kolfilterdrift
- Röranslutning Ø 120 mm, 100 mm
Övrigt
- Färgtemperatur: 3000 K
- För frånluft eller kolfilterdrift
- Röranslutning Ø 120 mm, 100 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Siemens |
| Art.Nr. | 38756 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 600 mm |
| Djup | 482 mm |
| Kapacitet | 350 m³/h |
| Spänning | 240 V |
| Utförande | Underbyggnad |
| Energieffektivitet | D |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | C |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | E |
| Höjd | 1500 mm |
| Effektivitetsklass Belysning | E |
| Belysning | LED |
| Tillverkarens Art.Nr. | LU63LCC20 |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 72 dB-A |
| Energiförbrukning | 93,6 kWh/år |
| Serie | iQ100 |
| Typ | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
| Ljudnivå | 72 dBa |
| Bullernivå | 72 dBa dB(A) |
| Antal Hastigheter | 3 |
| EAN-nr | 4242003776414 |


