Köksfläkt Smeg Universal KSET Integrerad90 cm
8 495 kr
6 669 krSpara 21 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
898 mm

Universal KSET Integrerad
90 cm
6 669 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Köksfläkt Smeg Universal KSET Integrerad är en snygg och praktisk integrerad köksfläkt till ditt hem. Fläkten tillhör den populära serien Universal.
Varumärke
SmegBeskrivning
Köksfläkt Smeg Universal KSET Integrerad är en snygg och praktisk integrerad köksfläkt till ditt hem. Fläkten tillhör den populära serien Universal.
Fläktfilter
Modellen har filter som hjälper till att fånga upp fett från ångan som stiger när du lagar mat.
Funktioner
- Typ av fläkt: Inbyggd fläkt med synlig kontrollpanel
- Bredd på fläkt: 90 cm
- Filtrering: Utdrivning
- EAN-kod: 8017709205379
Estetisk linje
- Finish: Borstad
- Estetik: Universal
- Design: Teleskopisk
- Material: Rostfritt stål
- Typ av stål: Borstad
Kommandon
- Kontroller: Slider
Program/funktioner
- Antal hastigheter: 3
Teknisk specifikation
- Maximal kapacitet i fritt läge (P0): 600 m³/h
- Motoreffekt: 175 W
- Antal filter: 2
- Fettfilter: Aluminium
- Antal ljuskällor: 2
- Typ av lampa: LED
- Effekt lampa: 3 W
- Ljustemperatur (°K): 3500 °K
- Minsta avstånd till gashäll: 650 mm
- Luftutlopp: 150 mm
- Minsta avstånd till elektrisk häll: 500 mm
- Backventil: Ja
Kapacitet/energiettiket
- Flödesdynamisk effektivitetsklass (FDEC): C
- Fettfiltreringseffektivitetsklass (GFEC): C
- Ljuseffektivitetsklass (LEC): E
- Årlig effektförbrukning (AEChood): 76 kWh/a
- Flödesdynamisk effektivitet (FDE): 21
- Fettfiltreringseffektivitet (GFE): 76 %
- Luftflöde, min.hastighet (Qmin): 240 m³/h
- Luftflöde vid maxhastighet (Qmax): 581 m³/h
- Luftburet akustiskt buller för A-viktade ljudeffektsutsläpp vid min.hastighet (SPEmin): 44 dB(A)
- Luftburet akustiskt buller för A-viktade ljudeffektutsläpp vid maxhastighet (SPEmax): 65 dB(A)
- Tidsökningsfaktor (F): 1,2
- Energieffektivitetsindex: 70
- Mest effektiva luftflöde (Qbep): 352 m³/h
- Uppmätt lufttryck vid bästa effektivitetsposition (Pbep): 354 Pa
- Uppmätt elförbrukning vid bästa effektivitetspunkt (Wbep): 165 W
- Ljudtryck vid högsta läge (Lwa): 65 dB(A)
- Ljuseffektivitet (LE): 8,1 lux/W
- Ljusets anslutningseffekt (Wl): 6 W
- Genomsnittligt ljus från ljuskälla på tillagningsyta (Emiddle): 49 lux
Hastighet 1
- Kapacitet (IEC 61591): 240 m³/h
- Ljudnivå (IEC 60704-2-13): 44 dB(A)
- Effekt: 108 W
Hastighet 2
- Kapacitet (IEC 61591): 368 m³/h
- Ljudnivå (IEC 60704-2-13): 54 dB(A)
- Effekt: 137 W
Hastighet 3
- Kapacitet (IEC 61591): 581 m³/h
- Ljudnivå (IEC 60704-2-13): 65 dB(A)
- Effekt: 199 W
Logistik information
- Produktmått (mm): 324x898x300
- Bredd: 898 mm
- Djup (mm): 300 mm
- Produktens höjd (mm): 324 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Smeg |
| Art.Nr. | 45565 |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Bredd | 898 mm |
| Djup | 300 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | KSET900XE |
| Effekt/prestanda | 215 W |
| Vikt | 12 kg |
| Effekt | 215 W |
| Kapacitet | 581 m³/h |
| Spänning | 240 V |
| Utförande | Integrerad |
| Energieffektivitet | C |
| Motoreffekt | 175 W |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | C |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | C |
| Höjd | 324 mm |
| Effektivitetsklass Belysning | E |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3500 K |
| Belysning | Ja |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 65 dB-A |
| Energiförbrukning | 76,4 kWh/år |
| Fjärrkontroll | Nej |
| Antal Ljuskällor | 2 st |
| Antal Program | 3 |
| Yta | Borstad |
| Typ | Standard Frånluft |
| Display | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Ljusflöde | 3 lumen |
| Ljudnivå | 65 dBa |
| Bullernivå | 65 dBa dB(A) |
| Antal Hastigheter | 3 |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 8017709205379 |


