Köksfläkt Thermex Integro 51 II PremiumBredd: 600 mm
Rek. pris 17 490 kr
12 465 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
600 mm
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Köksfläkt Thermex Integro 51 II Premium är en innovativ fläkt som passar i alla standardskåp och ersätter bara botten på skåpet. Du utnyttjar den maximala uppfångningsytan och kan också fälla ut glasskivan om det behövs. Integro 51 II Premium är effektiv fläkt som också har boost-funktion. Skåpets kanter skyddas av fläktens rostfria stålram.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Köksfläkt Thermex Integro 51 II Premium är en innovativ fläkt som passar i alla standardskåp och ersätter bara botten på skåpet. Du utnyttjar den maximala uppfångningsytan och kan också fälla ut glasskivan om det behövs. Integro 51 II Premium är effektiv fläkt som också har boost-funktion. Skåpets kanter skyddas av fläktens rostfria stålram.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer.
Övrigt
- Djup: 308-348 mm
- Energisnål LED-belysning
- Justerbar glasfront
- Monteras istället för skåpets botten
- 3 hastigheter + boost
- Soft Touch
- Eftergångstimer
- Dekorativt stålfilter
OBS! Kolfilter ingår ej.
Övrigt
- Djup: 308-348 mm
- Energisnål LED-belysning
- Justerbar glasfront
- Monteras istället för skåpets botten
- 3 hastigheter + boost
- Soft Touch
- Eftergångstimer
- Dekorativt stålfilter
OBS! Kolfilter ingår ej.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Art.Nr. | 513.21.2068.2 |
| Färg | Rostfri/Glas |
| Bredd | 600 mm |
| Djup | 348 mm |
| Kapacitet | 184,8 m³/h |
| Spänning | 230 V |
| Energieffektivitet | A+ |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | D |
| Flödesdynamisk Klass | B |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | B |
| Höjd | 358 mm |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Belysning | 1 x 6W LED |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 57 dB-A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 40 dB-A |
| Energiförbrukning | 12,3 kWh/år |
| Typ | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
| Serie | Integro |
| Ljudnivå | 40 dBa |
| Bullernivå | 40 dBa dB(A) |
| Antal Hastigheter | 3 |
| EAN-nr | 5703347531071 |
