Köksfläkt Thermex Integro 51 IIBredd: 900 mm
Rek. pris 13 175 kr
7 036 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
900 mm

Integro 51 II
Bredd: 900 mm
7 036 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Köksfläkt Thermex Integro 51 II är en innovativ fläkt som passar i alla standardskåp och ersätter bara botten på skåpet. Du utnyttjar den maximala uppfångningsytan och kan också fälla ut glasskivan om det behövs. Integro 51 II är effektiv fläkt som också har boost-funktion. Skåpets kanter skyddas av fläktens rostfria stålram.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Köksfläkt Thermex Integro 51 II är en innovativ fläkt som passar i alla standardskåp och ersätter bara botten på skåpet. Du utnyttjar den maximala uppfångningsytan och kan också fälla ut glasskivan om det behövs. Integro 51 II är effektiv fläkt som också har boost-funktion. Skåpets kanter skyddas av fläktens rostfria stålram.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer.
Övrigt
- Energisnål LED-belysning
- Justerbar glasfront
- Monteras istället för skåpets botten
- 3 hastigheter + boost
- Soft Touch
- Eftergångstimer
- Dekorativt stålfilter
- Justerbart djup: 308-348 mm
OBS! Kolfilter ingår ej.
Övrigt
- Energisnål LED-belysning
- Justerbar glasfront
- Monteras istället för skåpets botten
- 3 hastigheter + boost
- Soft Touch
- Eftergångstimer
- Dekorativt stålfilter
- Justerbart djup: 308-348 mm
OBS! Kolfilter ingår ej.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Art.Nr. | 513.21.1098.2 |
| Färg | Rostfri/Glas |
| Bredd | 900 mm |
| Serie | Integro |
| Typ | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
| Energieffektivitet | A |
| Ljudnivå | 52 dBa |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | D |
| Flödesdynamisk Klass | A |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | A |
| Effektivitetsklass Belysning | B |
| Belysning | 2 x 1,5W LED |
| Höjd | 341 mm |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 69 dB-A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 52 dB-A |
| Energiförbrukning | 41,8 kWh/år |
| Antal Hastigheter | 3 |
| Kapacitet | 285 m3/h |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 348 mm |
| Bullernivå | 52 dBa dB(A) |
| EAN-nr | 5703347529467 |

