Köksfläkt Thermex Manchester
Rek. pris 4 115 kr
fr.1 608 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Manchester
1 608 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Manchester är en inbyggnadsfläkt från Thermex för montering i överskåp. Utrustad med LED-belysning och styrs med vridreglaget.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Manchester är en inbyggnadsfläkt från Thermex för montering i överskåp. Utrustad med LED-belysning och styrs med vridreglaget.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer. Alla med ett brett utbud av personliga möjligheter på alla nivåer - design, färger, storlek, material och automatik.
Obs! Kolfilter och slangsats ingår ej! Finns som tillval.
Obs! Kolfilter och slangsats ingår ej! Finns som tillval.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Färg | Vit |
| Bredd | 500, 700 mm |
| Djup | 505 mm |
| Serie | Manchester |
| Kapacitet | 200 m³/h |
| Höjd | 150 mm |
| Bullernivå | 63 dBa |
| Antal Hastigheter | 3 |
| Spänning | 230 V |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 63 dB-A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 45 dB-A |
| Energieffektivitet | D |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | D |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | F |
| Effektivitetsklass Belysning | G |
| Belysning | 1 x 28 W Halogen |
| Energiförbrukning | 72 kWh/år |
| Produkttyp | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
